San Leon widzi potencjał roponośny w odwiercie w podnowosolskim Czasławiu

San-Leon-Energy

Wiadomość o udanych testach naftowców z San Leon Energy w odwiercie w podnowosolskim Czasławiu szybko obiegła branżowe serwisy na świecie. Przeprowadzane przez firmę próby stymulacji ciśnieniowej studni dały pozytywne rezultaty i firma San Leon Energy współpracując z ekspertami z Denver chce sfinalizować oparty na tej próbie plan uruchamiania odwiertu w Czasławiu.

– Wyniki tych badań były tak dobre, jak tylko mogliśmy się spodziewać. W tym miejscu w dolomicie głównym istnieje ogromna ilość ropy i zmierzamy do użycia zarówno konwencjonalnych i niekonwencjonalnych możliwości systemu naftowego do wydobycia. Udane dalsze stymulowanie tej studni i wiercenia oraz pobudzanie innych, będzie konieczne do ustanowienia rozwijalnego zasobu, ale każdy taki sukces będzie mieć istotne, pozytywne znaczenie zarówno dla San Leon jak i Polski – informuje w komunikacie prasowym prezes San Leon Energy Oisin Fanning.

Kolejne operacje na odwiercie Czasław-1 firma chce prowadzić latem tego roku, z zastrzeżeniem uzyskania odpowiednich pozwoleń i uprawnień oraz dostępności sprzętu.

Komunikat San Leon Energy

Dodaj komentarz