Kolejne podejście miasta do sprzedaży działek koło Spożywczaka

Urząd miasta w Nowej Soli znów próbuje sprzedać sieciom handlowym teren koło Spożywczaka. Oferuje teren podzielony pod dwie nieruchomości, które mogą być wykorzystane pod wielkopowierzchniowe obiekty handlowe. 

Pierwszy teren o powierzchni 4,6 oferowany w cenie wywoławczej 10,9 mln zł jest przeznaczony, jak to określono w opisie, pod „usługi komercyjne z możliwością lokalizacji wielkopowierzchniowych obiektów handlowych”. Drugi teren blisko 4,7 ha jest nieco tańszy, bo cena wywoławcza wynosi 8,2 mln zł. Tu dopuszcza się „usługi komercyjne z możliwością lokalizacji wielkopowierzchniowych obiektów handlowych, możliwość przeznaczenia części nieruchomości na cele logistyczne lub na cele nieuciążliwej działalności gospodarczej”.

Pytanie, czy w Nowej Soli wybudowane zostaną w tym miejscu hipermarkety, wciąż pozostaje otwarte. Poprzednie próby sprzedaży terenu zakończyły się fiaskiem.

Dodajmy, że obok Kauflandu ma powstać kolejny market w Nowej Soli, którego budowę  zapowiada firma Saller. Z kolei w centrum miasta na terenie byłego Juniora powstaje Tesco, które ma być otwarte jeszcze w tym roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *