Czternastolatek z Nowej Soli utonął w Jeziorze Sławskim

W piątek 27.lipca ok godz. 16.00 sławska policja została zawiadomiona o zaginięciu 14-letniego chłopca, który z ojcem i bratem przebywał w Lubiatowie nad Jeziorem Sławskim w pobliżu ośrodka wypoczynkowego Master. Chłopiec widziany był przez plażowiczów, gdy spacerował ubrany w kąpielówki na brzegu tamtejszej plaży. Miał przyglądać się rybom pływającym na mieliźnie.

Gdy ojciec na chwilę stracił dziecko z oczu, okazało się, że chłopiec znikł. Rodzic zaczął szukać syna. W poszukiwania pochodzącego z Nowej Soli Witka włączyli się niebawem wędkarze i plażowicze. Potem do ludzi na plaży dołączyli także zaalarmowani policjanci, strażacy i woprowcy. Dokładnie sprawdzono wody tej części jeziora oraz jego okolice. Piątkowe poszukiwania jednak nie dały efektu.

Akcję poszukiwania czternastolatka kontynuowano w sobotę. Płetwonurkowie przeszukali dno jeziora. Niestety, zaginięcie chłopca miało tragiczny finał. Około godz. 13.00 w sobotę wyłowiono ciało Witka. Okoliczności wypadku i przyczyny śmierci młodego nowosolanina ustali teraz dochodzenie policji.

Dodaj komentarz